Ārzemēs dzīvojošs Latvijas pilsonis var saņemt veselības aprūpes pakalpojumus Latvijā

J
jautā:
17. augustā, 2024
Olya

Vai es varu saņemt veselības aprūpi Latvijā, ja tagad dzīvoju ārzemēs? Esmu Latvijas pilsone, ir īpašumi Latvijā, par kuriem maksāju nodokļus.

A
atbild:
11. septembrī, 2024

Latvijā var saņemt veselības aprūpes pakalpojumus, kas tiek apmaksāti no valsts budžeta līdzekļiem, segti no privātās apdrošināšanas līdzekļiem vai arī no pacienta līdzekļiem.

Kā norāda Nacionālais veselības dienests (NVD), valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus Ministru kabineta noteiktajā kārtībā un apjomā Latvijas Republikā var saņemt Pakalpojumu saņēmēju reģistrā reģistrētās personas.

Pakalpojumus iespējams saņemt, vēršoties ārstniecības iestādē, kura ir līgumattiecībās ar valsti.

Tiesības uz valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanu ir:

  • Latvijas pilsonim;
  • Latvijas nepilsonim;
  • ārzemniekam ar pastāvīgās uzturēšanās atļauju Latvijā;
  • bezvalstniekam, kuram bezvalstnieka statuss piešķirts Latvijā;
  • bēglim vai personai, kurai piešķirts alternatīvais statuss;
  • patvēruma meklētājam;
  • personai, kura saskaņā ar likumu “Par valsts sociālo apdrošināšanu” ir sociāli apdrošināta veselības apdrošināšanai (piemēram, pašnodarbināta persona, kuras ienākumi sasniedz noteikto obligāto iemaksu objekta minimālo apmēru, darba ņēmējs, izņemot mikrouzņēmumos strādājošos);
  • normatīvajos aktos noteiktā kārtībā aizturētai personai;
  • apcietinātai vai notiesātai personai, kura sodu izcieš brīvības atņemšanas iestādē;
  • iepriekš minēto personu bērniem vecumā līdz 18 gadiem.

Tātad, ja esat Latvijas pilsone, bet dzīvojat ārzemēs, jums ir tiesības saņemt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus Latvijā.

Plašāka informācija pieejama NVD mājaslapā.