TĒMA: Veselība

Kā ārzemniekam saņemt valsts apmaksātu veselības aprūpi Latvijā

J
jautā:
06. jūnijā, 2024
Artūrs

Labdien! Jautājums par ģimenes ārsta praksi cilvēkam ar pastāvīgu uzturēšanās atļauju Eiropā (Latvijā), kurš dzīvo Latvijā vairāk par 5 gadiem. Ārsta pirmreizējās konsultācijas laikā tika noskaidrots, ka cilvēks ir izslēgts no NVD. Kā persona var reģistrēties NVD, un kas tam ir nepieciešams?

A
atbild:
02. jūlijā, 2024

Nacionālajā veselības dienestā (NVD) paskaidro: lai persona tiktu iekļauta veselības aprūpes pakalpojumu saņēmēju reģistrā un varētu saņemt valsts apmaksātu veselības aprūpi, jāvēršas NVD ar iesniegumu. Iesnieguma veidlapa latviešu un angļu valodā par iekļaušanu veselības aprūpes pakalpojumu saņēmēju datubāzē pieejama NVD tīmekļvietnē

Iesniegums jāiesniedz NVD klātienē kādā no pieciem NVD klientu apkalpošanas centriem vai jānosūta pa pastu uz adresi: Cēsu iela 31/k3, Rīga, LV-1012. Ja dokumentu ir iespējams parakstīt ar drošu elektronisko parakstu, tad to var sūtīt uz e-pasta adresi nvd@vmnvd.gov.lv