TĒMA: Mājoklis

Ja viens dzīvokļa īpašnieks nepiekrīt skursteņa remontam

J
jautā:
18. aprīlī, 2021
Ruslan

Labdien! Mūsu trīs dzīvokļu mājai ir daudzdzīvokļu mājas statuss. Divi īpašnieki, kuriem pieder 3/4 no mājas kopējās platības, grib uztaisīt skurstenim dārgu remontu (ap 6000 eiro). Ko darīt, ja, piemēram, trešā dzīvokļa īpašnieks nepiekrīt remontam? Skurstenis ir avārijas stāvoklī.

A
atbild:
20. aprīlī, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Skurstenis ir visas dzīvojamās ēkas kopīpašums, tādēļ jebkura rīcība ar kopīpašumu ir jāsaskaņo normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Ja ēka ir sadalīta dzīvokļu īpašumos, tad skursteņa remonts jāsaskaņo ar dzīvojamā mājā esošo dzīvokļu īpašumu īpašnieku vairākumu: dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums ir saistošs ikvienam dzīvokļa īpašniekam un ir pieņemts, ja “par” balsojuši dzīvokļu īpašnieki, kas pārstāv vairāk nekā pusi no dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašumiem. Savukārt, ja dzīvojamajā mājā īpašniekiem pieder domājamās daļas, tad skaņojums jāsaņem no visiem kopīpašniekiem.