Labdien! Pirms dažiem gadiem aizdevu draugam pāris simtus eiro. Visu šo laiku nav neko atdevis. Ir gan bankas pārskaitījums, gan sarakstes, kas liecina, ka draugs aizdoto naudu ir saņēmis. Uz ziņām un zvaniem viņš neatbild. Ir arī kopīgs draugs, kuram ir tieši tāda pati situācija ar šo personu. Ko mēs varam juridiski darīt, lai atgūtu aizdoto naudu?
Jautājumā aprakstītie apstākļi liecina, ka jūsu un šīs personas starpā ir noslēgts mutisks aizdevuma līgums. Likums šajā gadījumā neprasa obligātu aizdevuma līguma rakstveida formu, tādēļ rakstveida līguma neesamība pati par sevi nav šķērslis aizdevuma atprasīšanai no parādnieka. Vienlaikus aizdevuma līguma rakstveida formas neesamība var apgrūtināt šī darījuma un tā nosacījumu pierādīšanu. Par pierādījumiem darījuma pastāvēšanai un līguma nosacījumu noskaidrošanai šajā gadījumā var kalpot aizdevuma summas pārskaitījumi starp bankas kontiem, jūsu savstarpējās sarakstes, arī liecinieku liecības u. tml.
Lai atgūtu parādu, jums būtu ieteicams sākotnēji parādniekam personīgi izsniegt vai nosūtīt pa pastu vai e-pastu pretenziju, lūdzot noteiktā termiņā atmaksāt parādu. Ja parādnieks lūgumu neizpilda, tad jums būs jāvēršas tiesā, prasot parāda un, ja vēlaties, arī procentu piedziņu.
Ņemot vērā prasības summas visai nelielo apmēru, šajā gadījumā ir pamats lietu tiesā izskatīt vienkāršotās procedūras kārtībā, kas regulēta Civilprocesa likuma 30.3 nodaļā. Saskaņā ar likuma 250.19 pantu vienkāršotās procedūras lietas tiesa ierosina uz rakstveida pieteikuma pamata par naudas piedziņu, ja galvenais parāds prasības iesniegšanas dienā nepārsniedz 3000 eiro.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 250 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!