Lasīšanai: 1 minūte

Patapinājuma līgums par zemi – kurš maksā NĪN

J
jautā:
12. aprīlī, 2021
Linda Zariņa

Labdien! Es, fiziska persona, esmu patapinājusi savu nekustamo īpašumu (lauksaimniecībā izmantojamu zemi) zemnieku saimniecībai. Kurai līguma pusei jāsedz nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi?

A
atbild:
14. aprīlī, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Civillikuma 1947. pants nosaka: patapinājums (lietošanas aizdevums) ir līgums, ar kuru kādam nodod lietu bez atlīdzības, bet noteiktai lietošanai, ar nosacījumu atdot to pašu lietu.

Par patapinājuma priekšmetu var būt kā kustamas, tā arī nekustamas lietas.

Savukārt 1965. pants paredz, ka patapinātājam jāatlīdzina patapinājuma ņēmējam izdevumi, ko viņš taisījis patapinātai lietai, ciktāl tie bijuši nepieciešami vai taisīti ar patapinātāja noteiktu piekrišanu. LV portāls iepriekš e-konsultācijā ir skaidrojis, ka pie šiem izdevumiem pieskaitāmi arī nekustamā īpašuma nodokļa apmaksai veiktie maksājumi.