Kā nopirkt zemi no pašvaldības kapitālsabiedrības

J
jautā:
01. aprīlī, 2021
Andris

Kā būtu jārīkojas, ja ir vēlme nopirkt zemesgabalu no SIA, kas ir pašvaldības kapitālsabiedrība? Vai ir kāds likums, kas regulē kārtību?

A
atbild:
13. aprīlī, 2021
Inese Helmane
LV portāls
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Indra Dogādova, zvērināta advokāte

Publiskas personas mantas atsavināšanas likums nosaka publiskas personas mantas atsavināšanas kārtību. Publisku personu mantas atsavināšanas pamatveids ir mantas pārdošana izsolē.

Publiskas personas mantas atsavināšanas likuma 4. panta ceturtā daļa paredz, kuras personas var lūgt ierosināt atsavināšanu. To var ierosināt arī attiecīgās iestādes vadītājs, kā arī cita institūcija (amatpersona), kuras valdījumā vai turējumā atrodas publiskas personas manta.

Savukārt Ministru kabineta noteikumi Nr.109 “Kārtība, kādā atsavināma publiskas personas manta” paredz kārtību, kādā 4. panta ceturtajā daļā minētās personas iesniedz atsavināšanas ierosinājumu, kā arī kārtību, kādā tiek izskatīti saņemtie atsavināšanas ierosinājumi un pieņemts lēmums par publiskas personas mantas nodošanu atsavināšanai vai atsavināšanas ierosinājuma atteikumu.

Jums būtu jāvēršas attiecīgajā pašvaldības kapitālsabiedrībā.