Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai var ierādīt tikai “pliku” vietu pagrabam

J
jautā:
02. martā, 2021
Elīna

Ja daudzdzīvokļu mājas apsaimniekotājs man ierāda vietu pagrabam, vai man pašai ir jāierīko durvis un grīda? Jo man piešķir tikai “pliku” vietu, bez nekādām sienām.

A
atbild:
05. martā, 2021
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Uz jautājumu ir sarežģīti atbildēt, jo nav zināma sīkāka informācija par konkrēto situāciju. Jaunākos daudzdzīvokļu namu projektos pie dzīvokļa īpašuma, iespējams, ir piesaistīta konkrēta mantu novietne pagrabā. Savukārt senākām ēkām parasti pagraba šķūnīši ir dzīvokļu īpašnieku kopīpašums. Par kopīpašuma lietošanas kārtību un uzturēšanu īpašnieki vienojas savstarpējās sarunās vai dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumos. Praksē, mainoties dzīvokļa īpašniekam, arī lietojamo pagraba telpu bijušais īpašnieks ierāda jaunajam īpašniekam.