Darba samaksas aprēķins

J
jautā:
15. janvārī, 2021
Jānis

Labdien! Man ir 25 gadi, un ir summētais darba laiks ar stundas likmi. Vai par nostrādātām 160 stundām man būtu jāsaņem vismaz minimālā alga? Ja darba devējs maksā mazāk, vai man būtu jāvēršas Darba inspekcijā?

A
atbild:
22. janvārī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Lai spriestu par atalgojumu, ir nepieciešami visi darba līguma nosacījumi.

Jānorāda, ka darba dienu un līdz ar to stundu skaits normālā darba laika ietvaros dažādos mēnešos ir atšķirīgs. 2021. gadā tikai janvārī un februārī ir nostrādājamas 160 darba stundas. Citos mēnešos to ir gan vairāk, gan mazāk.

Ja jums ir nolīgts normālais darba laiks ar summētā darba laika uzskaiti, tad svarīgs ir arī pārskata periods (1–4 mēneši), kura ietvaros darba devējam kopumā ir jāapmaksā attiecīgs darba stundu kopskaits, izmaksājot vismaz minimālo darba algu.

Ja ir nolīgts nepilns darba laiks, tad darba devējam ir jāizmaksā atlīdzība par faktiski nostrādātajām stundām (atbilstoši nolīgtajai stundas likmei).

Ik mēnesi darba devējam ir jāizsniedz algas lapiņa par veikto algas aprēķinu, un jums ir tiesības aicināt darba devēju izskaidrot aprēķināto darba samaksu.