E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 21956
Lasīšanai: 3 minūtes
1
1

Dīkstāves pabalstu vidējās izpeļņas aprēķinā neieskaita

J
jautā:
14. decembrī, 2020
Jana

Vai ir kāds likums, kas attiecināms uz šo? Manā atvaļinājuma kompensācijas aprēķinā tiek ieskaitīti dīkstāves mēneši, līdz ar to pat vidējā atvaļinājuma aprēķins nesanāk minimālās algas summā. Valsts darba inspekcijas ieskatā arī dienas, kad darbinieks ir atradies dīkstāvē, kuras laikā dīkstāves apmaksu veica nevis darba devējs, bet gan Valsts ieņēmumu dienests, izmaksājot dīkstāves pabalstu, netiek ņemtas vērā vidējās izpeļņas aprēķinā. Piemēram, ja pēdējo sešu mēnešu laikā divi mēneši darbiniekam bija dīkstāve un tika maksāts dīkstāves pabalsts, tad šie periodi netiek ņemti vērā vidējās izpeļņas aprēķinam un vidējā izpeļņa aprēķināma no atlikušajiem šī perioda mēnešiem, kuru ietvaros darbiniekam tika izmaksāta darba samaksa un bija nostrādātas darba dienas, stundas pie darba devēja.

A
atbild:
29. decembrī, 2020
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Darba tiesību nodaļas Konsultatīvā centra vadītāja

Saskaņā ar Darba likuma 75. panta pirmo daļu visos gadījumos, kad darbiniekam saskaņā ar Darba likumu izmaksājama vidējā izpeļņa, tā aprēķināma par pēdējiem sešiem kalendāra mēnešiem no darba algas, no normatīvajos aktos, darba koplīgumā vai darba līgumā noteiktajām piemaksām, kā arī no prēmijām.

Uz dīkstāves pabalsta, dīkstāves palīdzības pabalsta izmaksu nav attiecināmas Darba likuma normas. Pabalsti nav uzskatāmi  par darba samaksas daļu. Dīkstāves pabalsta un dīkstāves palīdzības pabalsta izmaksu regulēja speciālie normatīvie akti. Līdz ar to dīkstāves pabalsts, dīkstāves palīdzības pabalsts un laiks, par kuru darbiniekam tika izmaksāts dīkstāves pabalsts un dīkstāves palīdzības pabalsts, netiek ieskaitīts vidējas izpeļņas aprēķinā, līdzīgi kā darbnespējas lapas B apmaksas gadījumā, jo to izmaksu veic nevis darba devējs, bet gan kompetentā iestāde, kas ir pilnvarota to darīt.

Saskaņā ar Darba likuma 75. panta astoto daļu par ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma vai apmaksātā papildatvaļinājuma laiku izmaksājamās samaksas summu aprēķina, dienas vai stundas vidējo izpeļņu reizinot ar darba dienu vai stundu skaitu atvaļinājuma laikā.

Darba likuma 75. panta ceturtā daļa noteic, ka dienas vidējo izpeļņu aprēķina, pēdējo sešu kalendāra mēnešu darba samaksas kopsummu dalot ar šajā periodā nostrādāto dienu skaitu. Ja darbiniekam ir noteikts summētais darba laiks, dienas vidējo izpeļņu aprēķina, stundas vidējo izpeļņu reizinot ar vidējo nostrādāto stundu skaitu darba dienā, kuru aprēķina, pēdējo sešu mēnešu laikā nostrādāto stundu skaitu dalot ar kalendāra darba dienu skaitu (izņemot attaisnotu prombūtni) pēdējo sešu mēnešu laikā. Nostrādāto dienu skaitā neietilpst pārejošas darbnespējas dienas, atvaļinājuma dienas un dienas, kad darbinieks nav veicis darbu šā likuma 74. panta pirmajā un sestajā daļā minētajos gadījumos.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 125 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU