TĒMA: Mājoklis

Dzīvojamās mājas pārvaldītāja profesionālā kvalifikācija

J
jautā:
15. oktobrī, 2020
Georgijs

Labdien! Saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 907 “Noteikumi par dzīvojamās mājas apsekošanu, tehnisko apkopi, kārtējo remontu un energoefektivitātes minimālajam prasībām” dzīvojamās mājas pārvaldītājs katru gadu veic daudzdzīvokļu mājas vizuālo apskati – pārbauda inženiertīklus, fasādes elementus u. c. Vai darbiniekiem, kuri veic šīs vizuālās apskates, ir jābūt kādai speciālai izglītībai, sertifikātam (būvsertifikātam)? Vai darbinieks, kas pēc izglītības ir inženieris, kurš beidzis militāro aviācijas skolu PSRS laikā, un kas strādājis par mācību centra vadītāju, var veikt daudzdzīvokļu mājās vizuālo apskati tikai uz tā pamata, ka viņš ir namu apsaimniekošanas iecirkņa vadītājs? Paldies!

A
atbild:
19. oktobrī, 2020
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Darbiniekam, kurš veic māju periodisku vizuālo apskati, nav jābūt speciālai izglītībai. Šim darbiniekam jāspēj fiksēt novirzes no normas mājas elementos vai inženiertehniskajos tīklos. Ja nepieciešams, tad dziļāku izpēti veic darbinieki ar speciālu izglītību.