Lasīšanai: 1 minūte

Vai bērna kopšanas atvaļinājumu var pārtraukt ātrāk

J
jautā:
01. septembrī, 2020
Aija

Vai pēc bērna kopšanas atvaļinājuma ir iespējams atgriezties darbā ātrāk, nekā biju norādījusi iesniegumā? Proti, pēc gada, nevis pusotra gada?

A
atbild:
18. septembrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 156. pantā  ir noteikts, ka bērna kopšanas atvaļinājuma pārtraukšana pirms piešķirtā atvaļinājuma termiņa beigām īstenojama darba koplīgumā vai darba līgumā noteiktajā kārtībā vai pamatojoties uz darba devēja un darbinieka vienošanos.

No iepriekšminētā izriet, ka jums būtu vēlams sazināties ar darba devēju un jāvienojas par laiku, kad atgriezīsieties darbā (iesniedzot darba devējam iesniegumu).