Slimības laiks nepagarina vienošanās līguma termiņu

J
jautā:
06. jūnijā, 2020
Līga

Labdien! 12.05.2020. esmu uzrakstījusi atlūgumu pēc abpusējas vienošanās, un 12.06.2020 ir pēdējā darba diena.
Tā nu sanāca, ka 04.06.2020. darba laikā kļuva slikti ar sirdi un esmu paņēmusi slimības lapu.
Vai mani atlaidīs automātiski 12.06.2020.?
Vai man tiks apmaksāta slimības lapa pēc 12.06.2020.? Ģimenes ārste nosūtīja uz daudzām pārbaudēm un pie daudziem speciālistiem, kā arī brīdināja, ka vismaz mēnesi būšu uz slimības lapas. Paldies!

A
atbild:
25. jūnijā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja puses ir vienojušās par darba attiecību izbeigšanu, konkrētais datums tiek norādīts vienošanās līguma tekstā. Tā ir diena, kad darba attiecības tiek izbeigtas un slimības laiks neietekmē vienošanās būtību.

Der pievērst uzmanību vienošanās līguma saturam pēc būtības. Ja par to līgumā ir norāde, jebkura vienošanās var tikt atcelta, pusēm vienojoties.

Ja Jums no 11. slimības dienas ir izsniegta darbnespējas lapa B, neraugoties uz darba attiecību izbeigšanu, to līdz 30 dienām, kad vairs nebūsiet darbinieks, apmaksās VSAA.