Kad tiek izmaksāts galīgais aprēķins

J
jautā:
02. martā, 2020
Uldis

Labdien! Cik ilgā laika posmā ir jāizmaksā alga un aprēķins, ja ir izbeigtas darba attiecības?

A
atbild:
19. martā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbiniekam no darba devēja pienākošos summu, izbeidzot darba tiesiskās attiecības, jāizmaksā darba attiecību pēdējā dienā. Ja atlaišanas dienā darbs nav veikts, pienākošās naudas summas izmaksā ne vēlāk kā nākamajā dienā pēc tam, kad darbinieks pieprasījis aprēķinu. Ja darba līgums tiek uzteikts šā likuma 100. panta piektajā daļā, 101. panta pirmās daļas 2. vai 4. punktā noteiktajos gadījumos, tad darbiniekam pienākošās naudas summas izmaksā ne vēlāk kā nākamajā dienā pēc atlaišanas dienas, ja šīs summas nav iespējams izmaksāt atlaišanas dienā.

Šādu kārtību paredz Darba likuma 128. pants.

Ja darba devējs pienākošās summas nav izmaksājis, Jums var ieteikt rakstveidā vērsties pie darba devēja un pieprasīt galīgo aprēķinu, vienlaikus informējot, ka naudas neizmaksāšanas gadījumā vērsīsieties tiesā.

Vairāk par galīgā aprēķina jautājumiem lasiet skaidrojumā  “Darba samaksas galīgais aprēķins – nauda un informācija”.