TĒMA: Tieslietas

Drifta trases ierīkošana jāsaskaņo ar pašvaldību

J
jautā:
12. maijā, 2020
Agnese

Manam lauku mājas īpašumam blakus jaunieši ir nopirkuši zemes gabalu un ierīkojuši drifta trasi, un jau otro gadu man jāpacieš mašīnas motora rēkoņa, riepu sprāgšana un svilušu riepu dūmi un smaka. Vai ir kāds likums kas paredz, cik tuvu drīkst atrasties šādas trase citam īpašumam? Manā gadījumā tie ir 50 metri. Un vai viņiem nav jābūvē kāda aizsargsēta?

A
atbild:
19. jūnijā, 2020
Ekonomikas ministrija
Evita Urpena, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

No jautājuma nav skaidrs, kā tieši ir izpaudusies šīs trases izveide, kas apgrūtina sniegt pilnvērtīgu atbildi. Līdz ar to par šo trasi sākotnēji būtu jāziņo pašvaldības būvvaldei.

Primāri konkrēto jautājumu regulēs vietējās pašvaldības teritorijas plānojums, lokālplānojums un detālplānojums, proti, vai šāda veida būve tur var būt un vai šo zemesgabalu šādi var izmantot.

Papildus šo jautājumu regulē arī Ministru kabineta (MK) noteikumi Nr. 16 “Trokšņa novērtēšanas un pārvaldības kārtība”. Minēto MK noteikumu pārraudzība ir Veselības inspekcijas kompetence.