TĒMA: Mājoklis

Par kādiem līdzekļiem dzīvoklī jāmaina ūdens krāni

J
jautā:
14. aprīlī, 2020
Varis

Sāka tecēt ūdens maisītājs, bet ūdens krānus pirms ūdens skaitītājiem nav iespējams nogriezt, tie vēl palikuši nenomainīti no padomju laikiem. Kam jāmaina šie krāni, un kam par šo pakalpojumu jāmaksā?

A
atbild:
15. aprīlī, 2020
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvokļa īpašuma likuma 3. pantā ir noteikts, kas ir atsevišķais īpašums:

Atsevišķais īpašums ir dzīvojamā mājā esošs būvnieciski norobežots un funkcionāli nošķirts dzīvoklis, neapdzīvojamā telpa vai mākslinieka darbnīca, kura kā dzīvojamā vai nedzīvojamā telpu grupa reģistrēta nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā (turpmāk: kadastra informācijas sistēma).

Atsevišķā īpašuma elementi ir:

  • telpas vai telpu grupas robežās esošie konstruktīvie slodzi nenesošie, nožogojošie un apdares elementi (tai skaitā iekšējās starpsienas, griestu, grīdu un sienu apdare, durvis);
  • inženiertīkli un inženierkomunikācijas līdz kopīpašuma stāvvadiem;
  • inženieraprīkojuma elementi (tai skaitā virtuves aprīkojums, ventilācijas ierīces, tualetes, dušas un vannas aprīkojums), bez kuriem kopīpašumā esošās dzīvojamās mājas daļas elementi var funkcionēt patstāvīgi;
  • atsevišķo īpašumu norobežojošie logi un durvis.

Atsevišķā īpašuma sastāvā papildus var būt arī ārpus telpas vai telpu grupas esošas un ar to funkcionāli saistītas palīgtelpas un palīgēkas vai to daļas, kas nav funkcionāli saistītas ar kopīpašumā esošo dzīvojamās mājas daļu vai citu atsevišķo īpašumu.

Tātad šie krāni ir jāmaina dzīvokļa īpašniekam par saviem līdzekļiem.