Lasīšanai: 1 minūte

Cietušā tiesības sekot līdzi kriminālprocesa gaitai

J
jautā:
06. aprīlī, 2020
Ingūna

Labdien! Esmu atzīta par cietušo krimināllietā, kas ierosināta par nepilngadīgas personas nāvi. Vai man šobrīd kā cietušajai personai ir tiesības iepazīties ar kriminālprocesā veiktajām izmeklēšanas darbībām un pieņemtajiem lēmumiem, piemēram, nozīmētajām ekspertīzēm? Un kurš Krimināllikuma pants nosaka šīs manas tiesības? Paldies!

A
atbild:
06. maijā, 2020
Signe Krūzkopa
LV portāls

Kriminālprocesa likuma 97.1 pants nosaka cietušā pamattiesības kriminālprocesā. Arī šādas:

  • likumā noteiktajos gadījumos, termiņos un kārtībā iesniegt sūdzību par procesuālo nolēmumu vai kriminālprocesa veikšanai pilnvarotas amatpersonas rīcību;
  • saņemt kontaktinformāciju saziņai par konkrēto kriminālprocesu;
  • pieprasīt informāciju par kriminālprocesa virzību, par amatpersonām, kuras veic vai ir veikušas kriminālprocesu.