E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 19600
Lasīšanai: 3 minūtes

Virsstundu apmaksa – tikai likumā noteiktajā kārtībā

J
jautā:
09. martā, 2020
Juris

Labdien! Strādāju valsts iestādē, un man ir noteikts summētais darba laiks ar stundas likmi un 4 mēnešu periodu. Noslēdzot kārtējo periodu, bija uzkrājušās 38 virsstundas, par kurām man tika samaksāta standarta stundas likme un noteikta bezalgas brīvdienu kompensācija atbilstoši virsstundu skaitam nākamajā darba laika uzskaites periodā.

Vai darba devējs ir tiesīgs nemaksāt summētā darba laika periodā uzkrātās virsstundas likumā noteiktajā kārtībā, maksājot par minētajām stundām standarta stundas likmi un nosakot bezalgas dienas nākamajā periodā, ja šādas rīcības dēļ darba ņēmējs zaudē algu nākamajā periodā par piespiedu bezalgas dienām?

A
atbild:
25. martā, 2020
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Darba tiesību nodaļas Konsultatīvā centra vadītāja

Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 14. panta sestajā daļā ir noteikts, ka amatpersonas (darbinieki), izņemot karavīrus un Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm, saņem piemaksu par virsstundu darbu vai darbu svētku dienās 100% apmērā no tām noteiktās stundas algas likmes, vai arī tām kompensē virsstundu darbu, piešķirot apmaksātu atpūtas laiku atbilstoši nostrādāto virsstundu skaitam citā nedēļas dienā.

Darba likums paredz, ka darbinieks, kas veic virsstundu darbu vai darbu svētku dienā, saņem piemaksu ne mazāk kā 100% apmērā no viņam noteiktās stundas vai dienas algas likmes, bet, ja nolīgta akorda alga, ne mazāk kā 100% apmērā no akorddarba izcenojuma par paveiktā darba daudzumu (Darba likuma 68. panta pirmā daļa).

Darba devējs var vienoties, ka darbiniekam piemaksu par virsstundu darbu aizstāj ar apmaksātu atpūtu citā laikā atbilstoši nostrādāto virsstundu skaitam. Ja darbiniekam nepiešķir piemaksu par virsstundu darbu, bet to aizstāj ar apmaksātu atpūtu, tad šādu apmaksātu atpūtu piešķir mēneša laikā no virsstundu darba veikšanas dienas, bet, ja darbiniekam ir noteikts summētais darba laiks, apmaksātu atpūtu piešķir nākamajā pārskata periodā, bet ne vēlāk kā triju mēnešu laikā. Darbiniekam un darba devējam vienojoties, apmaksāto atpūtu var pievienot ikgadējam apmaksātajam atvaļinājumam (Darba likuma 136. panta devītā un desmitā daļa).

Līdz ar to atbilstoši jautājumā izklāstītajiem faktiskajiem apstākļiem nav tiesiska pamata piemaksu par virsstundu darbu aizstāt ar neapmaksātu brīvdienu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU