Lasīšanai: 1 minūte

Darba devējam nav saistošas izziņas par asins nodošanu pirms darba attiecību uzsākšanas

J
jautā:
06. decembrī, 2019
Artis

Labdien! Nodevu asinis 16. septembrī, bet darba attiecības uzsāku 3. oktobrī. Vai mana izziņa ir derīga jaunajā darbavietā, vai arī jaunajā darbavietā derēs tikai jaunas izziņas par asins nodošanu?

A
atbild:
16. decembrī, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Nē, šajā gadījumā izziņa nav derīga jaunajā darbavietā. Jaunajam darba devējam nav saistošs Darba likumā noteiktais pienākums izmaksāt darba samaksu par laiku, kurā persona nodeva asinis, un piešķirt papildu apmaksātu atpūtas dienu, jo asinis tika nodotas pirms darba attiecību nodibināšanas.

Plašāk LV portāla skaidrojumā “Asins donora tiesības, pienākumi un iespējas – ko paredz normatīvais regulējums”.