Lasīšanai: 1 minūte

Elektriskais skrejritenis nav sabiedriskais transports

J
jautā:
10. oktobrī, 2019
Aljona

Vai es varu saņemt kompensāciju no darba devēja par elektrisko skrejriteni, kuru izmantoju kā transportu komandējumā Ķelnē (Vācijā)? Grāmatvedība atteicās apmaksāt šīs izmaksas kā sabiedriskā transporta izdevumus. Vai tas ir likumīgi?

A
atbild:
22. oktobrī, 2019
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Darba tiesību nodaļas Konsultatīvā centra vadītāja

Ar komandējumiem (darba braucieniem) saistīto izdevumu atlīdzināšana neparedz atlīdzināt  izdevumus, kas radušies komandējuma laikā, pārvietojoties ar elektrisko skrejriteni, jo atbilstoši Latvijas Republikas likumdošanai tas nav uzskatāms par sabiedrisko transportu.

Līdz ar to darba devējs pamatoti Jums atteica atlīdzināt izdevumus, kas bija radušies, izmantojot elektrisko skrejriteni.