E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 18229
Lasīšanai: 3 minūtes

Atvaļinājuma naudu aprēķina no vidējās izpeļņas

J
jautā:
07. oktobrī, 2019
Iveta

Labdien! Esmu pedagogs un vienlaikus strādāju administratīvu darbu šajā pašā izglītības iestādē. Kā pedagogam man ir terminēts līgums no 1. septembra līdz 31. augustam (ar 8 nedēļu atvaļinājumu). Administratīvais darbs ir darbs projekta ietvaros, un arī tas terminēts, bet bez norādes uz atvaļinājumu. Šis darbs tiek veikts uz darba līguma papildvienošanās pamata. Kā pedagogam man pienākas 8 nedēļu atvaļinājums, kā administrācijas darbiniekam: 4 nedēļas. Man piešķir 8 nedēļu atvaļinājumu ar atšķirīgu samaksu par pirmajām 4 nedēļām (pedagogs + administrācijas darbinieks) un mazāku samaksu par nākamajām 4 nedēļām (pedagogs). Kā notiek šāda atvaļinājuma apmaksa? Vai samaksai jābūt vienādai visas 8 nedēļas vai tomēr atšķirīgai katrā 4 nedēļu periodā? No kādas summas rēķina vidējo izpeļņu?
Ja esmu atvaļinājumā kā pedagogs (otras četras nedēļas), vai kā administrācijas darbiniekam man jālūdz atvaļinājums bez darba samaksas saglabāšanas gadījumā, ja darbs administrācijā (projektā) šajā pedagoga atvaļinājuma laikā turpinās? Darbs administrācijā ir uz noteiktu laiku un izbeidzas, piemēram, 31. maijā, bet pedagoga darbs vēl turpinās visu jūniju. Kā pareizi aprēķināt atvaļinājuma naudu (no kādas summas), un kāda kompensācija pienākas par neizmantoto atvaļinājumu kā administrācijas darbiniekam?

A
atbild:
22. oktobrī, 2019
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Darba tiesību nodaļas Konsultatīvā centra vadītāja

Ja darbinieks pedagogs līdztekus pedagoga pamatdarbam veic papildu darbu – administratīvo darbu –, tad darbiniekam kā pedagogam ir tiesības uz 8 kalendārās nedēļas ilgu atvaļinājumu.

Atvaļinājuma naudu par atvaļinājumu jārēķina, ievērojot Darba likuma 75. pantā noteikto vidējās izpeļņas aprēķināšanas kārtību. Par ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma laiku izmaksājamās samaksas summu aprēķina, dienas (pēdējo sešu kalendāra mēnešu darba samaksas kopsummu, arī samaksu par papildu darbu, dalot ar šajā periodā nostrādāto dienu skaitu) vai stundas (pēdējo sešu kalendāra mēnešu darba samaksas kopsummu, arī piemaksu par papildus darbu, dalot ar šajā periodā nostrādāto stundu skaitu) vidējo izpeļņu reizinot ar darba dienu vai stundu skaitu atvaļinājuma laikā.

Līdz ar to atvaļinājuma dienas vai stundas vidējai izpeļņai ir jābūt vienādai par visu 8 kalendāro nedēļu ilgo atvaļinājumu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU