Lasīšanai: 1 minūte

Vai uzteikumu var iesniegt elektroniski

J
jautā:
04. oktobrī, 2019
Liene

Vai, beidzot darba attiecības, atlūgumu var nosūtīt elektroniski (PDF formātā), ja to nav iespējams izdarīt klātienē?

A
atbild:
10. oktobrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jautājumus par uzteikuma paziņošanu adresātam regulē Darba likuma 112.1 pants, kas nosaka: “Uzteikumu otrai pusei var izsniegt:

  • uz vietas personīgi vai piegādājot ar ziņneša, tai skaitā zvērināta tiesu izpildītāja, starpniecību;
  • izmantojot pasta komersanta pakalpojumus;
  • nosūtīt pa elektronisko pastu, izmantojot drošu elektronisko parakstu, ja tas noteikts darba līgumā vai darba koplīgumā.

Tātad likumdevējs ir noteicis, ka nosūtīt uzteikumu ar elektroniskā pasta starpniecību var, bet ir jāizmanto drošs elektroniskais paraksts. Turklāt šādam uzteikuma paziņošanas veidam jābūt noteiktam darba līgumā vai darba koplīgumā.

Ja plānojat savu uzteikumu sagatavot kā PDF formāta dokumentu un nosūtīt darba devējam, tas nebūs uzskatāms par iesniegtu un darba devējam to nebūs pamata ņemt vērā.