E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 17814
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Mājoklis
1
3
1
3

Kā mājai atrast apsaimniekotāju

J
jautā:
19. augustā, 2019
Daiga

Sarežģītā situācijā nonākuši nelielas 10 dzīvokļu (kopējā platība 384 m2) mājas dzīvokļu īpašnieki. Pirms pāris gadiem “brīvprātīgā piespiedu kārtā” mums nācās pārņemt māju pašu dzīvokļu īpašnieku valdījumā, jo iepriekšējais apsaimniekotājs izbeidza darbību. Līgumu par mājas pārvaldīšanu noslēdzām ar vienu no mājas dzīvokļa īpašniecēm. Šī īpašniece nolēmusi izbeigt pārvaldīšanas pienākumu, kas arī ir paredzēts līgumā. Te sākas neskaidrības par tālākajām norisēm. Kādas ir darbības līdz cita apsaimniekotāja atrašanai? Trīs kašķīgu iedzīvotāju dēļ, kuriem pateicoties māja ir nemitīgā visu iespējamo uzraudzības struktūru kontrolē, no mājas īpašniekiem ne individuāli, ne biedrības formā neviens nav gatavs neko uzņemties. Esošajiem mazpilsētas apsaimniekotājiem neesam saistoši gan mazā dzīvokļu skaita, gan mājas vecuma dēļ. Kam un kas ir jāziņo par pārvaldnieku maiņu? Kas notiek, ja tiešām neveicas ar cita pārvaldnieka meklēšanu?

A
atbild:
22. augustā, 2019
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Jautājums par mājas kopīpašuma pārvaldīšanu ir jārisina pašiem dzīvokļu īpašniekiem. Vajadzētu meklēt variantu, kurā vai nu kāds no dzīvokļu īpašniekiem pārņem kopīpašuma pārvaldīšanas organizēšanu, vai tiek veidota dzīvokļu īpašniekus pārstāvoša biedrība, vai arī kopīpašuma pārvaldīšanas organizēšanai jāmeklē kāds pārvaldnieks no malas. No vienas puses, piekrītu, ka situācija atsevišķu īpašnieku dēļ ir diezgan sarežģīta un neviens šo darbu veikt nevēlas. No otras puses, tas ir privātīpašums, kurš pieder kopīgi 10 īpašniekiem (nevienam no malas nav jārisina īpašnieku savstarpējās nesaskaņas). Pieļauju, ka nākotnē līdzīgas situācijas var parādīties arvien biežāk. Iespējams, visu risinās pakalpojuma cena. Varbūt arī šīs mazpilsētas pārvaldnieks var uzņemties šefību pār šo ēku, bet, izvērtējot mājas īpašnieku sastāva īpatnības un mājas vecumu, kopīpašuma pārvaldīšanas pakalpojums, iespējams, būs par daudz augstāku samaksu.

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU