Lasīšanai: 1 minūte

Pārbaudes laika noteikšana darba līgumā

J
jautā:
12. maijā, 2019
Beata

Labdien! Sakiet, lūdzu, vai projekta līgumā (kurš ir noslēgts uz noteiktu laiku) var būt pārbaudes laiks 3 mēneši, kad darba devējs vai es varu vienpusēji izbeigt līgumu un aiziet, nestrādājot 1 mēnesi? Paldies!

A
atbild:
28. maijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba devēja pienākums ir nolīgto darbinieku nodarbināt atbilstoši noslēgtā darba līguma noteikumiem.

Tādēļ Jums būtu jāpārlasa darba līgums un jāpārliecinās, vai tajā ir noteikts pārbaudes laiks.

Jā pārbaudes laiks ir noteikts, tad abas puses var uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš, kā to paredz Darba likuma 47. pants.

Darba likuma 100. panta otrā daļa paredz, ka darbiniekam, kurš nodarbināts algotā pagaidu vai citā darbā saistībā ar viņa dalību aktīvajos nodarbinātības pasākumos, ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu vienu dienu iepriekš.