Lasīšanai: 1 minūte

Neizmantotā atvaļinājuma kompensācija par pārbaudes laiku

J
jautā:
01. aprīlī, 2019
Dace

Ja darbinieks pārtrauc darba attiecības pārbaudes laikā, vai darba devējam ir jāizmaksā neizmantotā atvaļinājuma kompensācija?

A
atbild:
02. aprīlī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Pārbaudes laiks ne darba devējam, ne darbiniekam nav atšķirīgs tiesību un pienākumu ziņā. Tāpēc, protams, neizmantotā atvaļinājuma kompensācija nostrādātajam laikam  proporcionālā apmērā pienākas arī darbiniekam, kam vēl ir pārbaudes laiks, bet darba attiecības ir izlemts neturpināt.

Tiek pieņemts, ka viens darba attiecību mēnesis dod tiesības uz 1,67 atvaļinājuma dienām.