Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Par datu pareizu norādīšanu, veicot maksājumu, atbild klients

J
jautā:
09. janvārī, 2019
Jānis

Labdien! Jautājums ir par starptautiskajiem pārskaitījumiem. Vai bankām ir jāpārbauda, vai konta numurs sakrīt ar uzņēmuma reģistrācijas numuru vai fiziskās personas kodu? Jautāju, jo interesē, kas notiek gadījumā, ja netīšām sajauc bankas konta numurā kādu simbolu.

A
atbild:
14. janvārī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Savas kredītiestādes maksājumu noteikumos, vispārējo darījumu noteikumos vai līgumā ar banku varat izlasīt, kādi attiecībā pret klientu ir bankas pienākumi un atbildība. Banka neuzņemas atbildību par kļūdām, kuras radušās klienta paša vainas dēļ. Šīs iespējamās kļūdas noteikumos ir arī detalizēti raksturotas. Piemēram, ja klients iesniedzis bankai maksājuma rīkojumu, kurā norādīts nepareizs unikālais identifikators, par visiem zaudējumiem saistībā ar šāda maksājuma rīkojuma neizpildi vai kļūdainu izpildi atbild klients.

Noteikumos ir arī paredzēts klienta pienākums nekavējoties informēt par kļūdainu maksājumu, kā arī noteikta bankas rīcība šādos gadījumos.