Lasīšanai: 1 minūte

Komandējuma dienas nauda Zviedrijā

J
jautā:
20. decembrī, 2018
Janis

Cik liela drīkst būt komandējuma kompensācija, ja cilvēks atrodas komandējumā Zviedrijā?

A
atbild:
28. decembrī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbiniekam, kas bijis komandējumā ārvalstīs, atlīdzina izdevumus saskaņā ar MK noteikumu Nr. 969 “Kārtība, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem saistītie izdevumi” 1. pielikumā minētajām normām tās valsts valūtā, uz kuru darbinieks nosūtīts. Izdevumu diennakts norma komandējumiem (darba braucieniem) uz Zviedriju ir noteikta 40 eiro dienā.

Rīkojumu par komandējumu izdod uzņēmuma/iestādes vadītājs, un tajā ir arī noteikts komandējuma ilgums dienās. Atbilstoši komandējuma ilgumam tiek izmaksāta dienas nauda, lai kompensētu darbiniekam papildu izdevumus, kas rodas komandējuma laikā (piemēram, par ēdināšanu, dažādiem pakalpojumiem).

Tāpat darba devējs apmaksā arī ceļa, naktsmītnes u. c. izdevumus, kas noteikti MK noteikumu 8. punktā.