TĒMA: Nodokļi

Nodokļus ievestai precei aprēķina muita

J
jautā:
12. novembrī, 2018
Maija

Par muitas nodokli. Ja no Krievijas pasūta preci, kuras svars varētu būt 10–15 kg, preces vērtība ap 285 eiro, neaprēķinot precīzas piegādes izmaksas, kāds muitas nodoklis man būs jāmaksā? Neatradu man atbilstošu atbildi par šādu lietu. Paldies!

A
atbild:
14. novembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

No Krievijas ievestajām precēm ir jāmaksā gan ievedmuitas nodoklis, kura likmi nosaka atbilstoši preces tarifa klasifikācijai, gan pievienotās vērtības nodoklis (PVN).

Nelielas vērtības preču sūtījumi – komerciāli sūtījumi, ko no valstīm, kas nav Eiropas Savienības dalībvalstis, sūta saņēmējam Latvijā, – tiek atbrīvoti no muitas nodokļa maksājumiem, ja sūtījuma vērtība nepārsniedz 150 eiro, no pievienotās vērtības nodokļa – ja sūtījuma vērtība nepārsniedz 22 eiro. Nekomerciāliem sūtījumiem vērtības robežsumma ir mazāka (45 eiro).

Valsts ieņēmumu dienesta informācijā ir norādīts, ka jautājumus saistībā ar muitas tarifu piemērošanu konkrētam sūtījumam varat noskaidrot, zvanot pa tālruni: 67121006, 67121002, 67121003.