Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Latvijas pilsonība Krievijā mītošiem bērniem

J
jautā:
12. novembrī, 2018
Vitalijs P.

Man 2016. gada augustā tika piešķirta Latvijas Republikas pilsonība kā personai, kura ir Latvijas pilsoņa uz 1940. gada 17. jūniju pēcnācējs. Manā īpašumā Latvijā ir dzīvoklis. Krievijā man ir divas meitas (teksts aizklāts fizisko personu datu aizsardzības nolūkā), dzimušas 2008. un 2012. gadā. Vai manām meitām arī ir tiesības uz Latvijas pilsonību saskaņā ar Pilsonības likuma noteikumiem, jo arī viņas ir pēcnācējas personai, kura bija Latvijas pilsonis 1940. gada 17. jūnijā?

A
atbild:
05. decembrī, 2018

Atbildēt uz jautājumu par konkrētās personas meitu tiesībām reģistrēties par Latvijas pilsonēm ir iespējams tikai pēc visu faktisko apstākļu konstatēšanas un izvērtēšanas, saņemot personu likumiskā pārstāvja iesniegumu par Latvijas pilsonības reģistrēšanu.

Detalizētāka informācija par pilsonību ārvalstīs dzimušiem bērniem, kuru dzimšanas brīdī viens vai abi vecāki bija Latvijas pilsoņi, pieejama PMLP mājaslapā.