TĒMA: Pensijas

Pensijas prognoze portālā “Latvija.lv”

J
jautā:
05. novembrī, 2018
gita

Kur var apskatīties, kāda ir plānotā pensija?

A
atbild:
06. novembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Prognozēto pensijas apmēru var apskatīties valsts portālā “Latvija.lv”, izmantojot e-pakalpojumu Informācija par prognozējamo vecuma pensijas apmēru.

Informāciju var uzzināt tikai par sevi, piekļuve datiem ir ar internetbanku vai citiem pie e-pakalpojuma norādītajiem autentifikācijas līdzekļiem.

E-pakalpojums rada iespēju katrai personai, kurai vēl nav piešķirta vecuma pensija, pašai iegūt informāciju par provizorisko vecuma pensijas apmēru datumā, kurā ir plānots doties vecuma pensijā (nepiemērojot likumā “Par valsts pensijām” noteiktos atvieglojumus un garantētos minimālos apmērus).

Pensijas prognozes aprēķinā izmantotā informācija:

  1. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) rīcībā esošā informācija par katras personas darba un tam pielīdzinātajiem periodiem līdz 1996. gadam, ko persona pati iesniegusi VSAA;
  2. informācija par sociālās apdrošināšanas iemaksām no 1996. gada, ņemot vērā tās iemaksas, par kurām VSAA saņemta informācija līdz aprēķina veikšanas brīdim.

Dati regulāri tiek aktualizēti.

Prognozē netiek iekļauts 2. pensiju līmeņa pensijas kapitāls. Turpinot strādāt, iemaksas katru mēnesi papildinās. Pensijas kapitāls katru gadu tiek indeksēts atbilstoši darba algas izmaiņām valstī, līdz ar to prognozētās pensijas apmērs arī mainās.

Izziņai par prognozējamo vecuma pensijas apmēru ir informatīvs raksturs.