Lasīšanai: 1 minūte

Likumisko mantinieku šķiras

J
jautā:
02. augustā, 2018
Ilga

Kādas pakāpes/šķiras radinieks/mantinieks ir māsas mazdēls?

A
atbild:
21. augustā, 2018
Signe Krūzkopa
LV portāls

Mantošanas kārtība ir noteikta četrās mantinieku šķirās. Pirmajā šķirā manto pēc pakāpes tuvākie mantojuma atstājējam. Tātad tie ir bērni, mazbērni. Otrajā šķirā manto vecāki, brāļi, māsas un šo (mirušo) brāļu un māsu bērni. Trešajā šķirā pusmāsas, pusbrāļi un viņu bērni. Un ceturtajā šķirā – visi pārējie sānu līnijas radinieki atkarībā no pakāpes.

Respektīvi, šajā gadījumā Māsas mazdēls būs ceturtās šķiras mantinieks (ceturtās pakāpes radinieks).