Vai 9. jūlijs ir apmaksāta brīvdiena

J
jautā:
04. jūlijā, 2018
Vilnis

Labdien! Gribēju noskaidrot, vai 9. jūlijs ir apmaksāta brīvdiena kā svētku diena, vai vienkārši brīvdiena, kad var nenākt uz darbu.

A
atbild:
05. jūlijā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atbilstoši likuma “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām “ 1. pantā noteiktajam Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku noslēguma diena ir svētku diena. Tā kā šī diena – 8. jūlijs – iekrīt svētdienā, nākamā darbadiena – 9. jūlijs – ir brīvdiena.

Tas, vai Jums 9. jūlijs ir vai nav apmaksāta brīvdiena, ir jāvērtē saistībā ar Jūsu darba līguma nosacījumiem.

Ja darba līgumā Jums ir nolīgts normālais darba laiks (piecu darba dienu un 40 stundu darba nedēļa) un noteikta amatalga, tad, neraugoties uz to, ka 9. jūlijs šogad ir brīvdiena visiem, Jūsu darba samaksa par jūliju nemainīsies – Jums šī diena būs apmaksāta.

Ja darba līgumā Jums ir nolīgts summētais darba laiks un stundas tarifa likme un 9. jūlijā nav jāstrādā, tad darba devējs šo dienu Jums neapmaksās.