Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai īres līguma grozījumi jāreģistrē zemesgrāmatā

J
jautā:
14. februārī, 2018
Līga Upīte

Man ir noslēgts dzīvojamās telpas īres līgums uz ilgu laiku, un tas ir reģistrēts zemesgrāmatā. Jā šajā līgumā tiek veiktas izmaiņas atsevišķos punktos, sastādīts līguma pielikums, vai šis pielikums ir jāiesniedz zemesgrāmatu nodaļā?

A
atbild:
21. februārī, 2018
Inese Helmane
LV portāls
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Likums “Par dzīvojamo telpu īri” neparedz kā nepieciešamu īres līguma reģistrēšanu zemesgrāmatā, bet, tā kā tas ir ierakstīts, ja tiek veiktas izmaiņas īres līgumā, ieteiktu arī tās reģistrēt zemesgrāmatā.

Šādā gadījumā būtu jāiet pie notāra un jāraksta nostiprinājuma lūgums, jāpievieno līguma grozījumi. Pret trešajām personām jaunie grozījumi ir spēkā tikai pēc ierakstīšanas zemesgrāmatā.