Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Ja īrnieki neveic savus pienākumus

J
jautā:
09. decembrī, 2017
Marita

Labdien! Mana mamma pārrakstīja man savu māju. Tajā dzīvo cilvēki, kuri veic daļu maksājumu, tikai par elektrību. Mīl dzert un traucēt naktsmieru. Nepiedalās mājas apkārtnes sakopšanas darbos. Kādi ir viņu pienākumi, un kādi maksājumi viņiem ir jāveic?

A
atbild:
11. decembrī, 2017
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Personu kā īrnieku, kas dzīvo citas personas īpašumā (mājā), tiesības un pienākumi ir nosakāmi īres līgumā. Ja īrnieki nepilda savas ar līgumu noteiktās saistības – neveic vai nepilnīgi veic maksājumus, tad šādi īrnieki tiesas ceļā ir izliekami no dzīvojamām telpām.

Ja īrnieki traucē sabiedrisko mieru vai naktsmieru, ir jāgriežas pašvaldības policijā.