Labdien! Kam jāveic un cik tagad ir jāmaksā par obligāto veselības pārbaudi pie sava ģimenes ārsta?
No jautājuma saprotams, ka runa ir par obligātajām veselības pārbaudēm, kuras veic ģimenes ārsts, ja personas darbs ir saistīts ar iespējamu risku citu cilvēku veselībai. Līdz šim, lai veiktu šādus darbus, bija nepieciešama ģimenes ārsta atļauja, kurš veica attiecīgu ierakstu medicīniskajā jeb tā sauktajā sanitārajā grāmatiņā.
Taču šī gada 31. jūlijā stājās spēkā jauni Ministru kabineta noteikumi Nr. 447 “Noteikumi par darbiem, kas saistīti ar iespējamu risku citu cilvēku veselībai, un obligāto veselības pārbaužu veikšanas kārtība”, kas pilnveido līdzšinējo obligāto pirmreizējo un periodisko veselības pārbaužu veikšanas kārtību, precizē to personu loku, kuras ir pakļautas minētajām veselības pārbaudēm, kā arī veselības pārbaužu periodiskumu un apjomu.
Minēto noteikumu Nr. 447 9. punkts paredz, ka turpmāk pirmreizējās un periodiskās veselības pārbaudes obligāti ir jāveic personām, kuras ir nodarbinātas (ieskaitot mācību praksi, amata apguvi un brīvprātīgā darbu):
Savukārt noteikumu 10. punkts paredz, ka obligātās pirmreizējās un periodiskās veselības pārbaudes neattiecina uz personām, kuru darbs ir saistīts ar šādiem pārtikas aprites posmiem:
Ja ģimenes ārsts konstatē, ka persona nerada risku citu cilvēku veselībai, viņš izsniedz atzinumu, ka personas veselības stāvoklis atbilst veicamajam darbam (veidlapa Nr. 027/u), kas aizstāj līdzšinējo medicīnisko grāmatiņu.
Cenas par šo pakalpojumu var būt atšķirīgas, un, tāpat kā iepriekš, tās nosaka katrs ģimenes ārsts savā maksas pakalpojumu cenrādī.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!