Lasīšanai: 1 minūte

Nolīgto darba laiku fiksē darba līgumā

J
jautā:
22. novembrī, 2017
Rudīte Paipala

Labdien! Ja darbiniekam ir paredzēts summētais darba laiks, kā pareizi būtu to atspoguļot darba līgumā, ja par pārskata periodu tiek piemērots viens mēnesis?

A
atbild:
29. decembrī, 2017
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Darba likuma 140. panta trešā daļa nosaka, ka gadījumā, ja darba koplīgumā vai darba līgumā nav noteikts garāks pārskata periods, summētā darba laika pārskata periods ir viens mēnesis. Darbinieks un darba devējs darba līgumā var vienoties par pārskata perioda ilgumu, taču ne ilgāku par trim mēnešiem, bet darba koplīgumā – ne ilgāku par 12 mēnešiem.

Ja darbiniekam ir noteikts summētais darba laiks, darba devējam ir pienākums par to rakstveidā informēt darbinieku, norādot pārskata perioda ilgumu, kā arī laikus iepazīstināt darbinieku ar darba grafiku.

Ieraksts darba līgumā varētu būt šāds:  Darbiniekam tiek noteikts summētais darba laiks – pārskata periods viens mēnesis.