Lasīšanai: 1 minūte

Maksātnespējas gadījumā darba līgumu var uzteikt visiem darbiniekiem

J
jautā:
22. maijā, 2017
Santa

Labdien! Situācija man tāda, esmu stāvoklī, šobrīd 16. nedēļā. Strādāju par pārdevēju, bet veikals slēdzas ciet, arī firma vairs nepastāvēs. Ko man šobrīd iesakāt, lai es nezaudētu dekrēta naudu? Darba devējs ziņoja, ka veikalam atlicis strādāt mēnesi.

A
atbild:
09. jūnijā, 2017
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Darba likuma 109. panta pirmā daļa aizliedz uzteikt darba devējam darba līgumu ar sievieti grūtniecības stāvoklī, izņemot likumā noteiktos gadījumos.

Tomēr, ja uzņēmumam izsludināts maksātnespējas process, ieceltajam maksātnespējas administratoram ir tiesības visiem darbiniekiem, tostarp arī sievietēm grūtniecības stāvoklī, uzteikt darba līgumu.