Vai pienākas brīvas dienas, ja miris vectēvs?

J
jautā:
07. februārī, 2017
Violetta

Vai tas ir likumīgi, ka darba devējs man atteica dot divas apmaksātas brīvas dienas saistībā ar vectēva nāvi? Es strādāju pašvaldības iestādē (skolā), un, balstoties uz iekšējiem līgumiem, man nedod brīvas dienas vectēva nāves dēļ, vai tas nav pretrunā ar Darba likumu? Pateica, ka viņš nav tuvinieks, ja būtu vecāki, laulātais vai bērns, tad jā, bet šīs radniecības pakāpes gadījumā nepienākoties brīvas dienas.

A
atbild:
08. februārī, 2017
Inese Helmane
LV portāls

Darba likuma 74. pants paredz, ka pašvaldības darbiniekam pienākas divas brīvas darbdienas saistībā ar laulātā, vecāku, bērna vai cita tuva ģimenes locekļa nāvi, kā tas noteikts Darba likuma 74. panta pirmās daļas ceturtajā punktā. Darba devējs par šīm dienām izmaksā darbiniekam atlīdzību saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 3. panta piektās daļas 5. punkta b apakšpunktu

Vectēvs uzskatāms par tuvu ģimenes locekli, tātad Jums pienākas apmaksātas divas brīvas dienas.