Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai var īrēt dzīvokli, ja ir 17 gadu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
22. martā, 2022
Tomass

Cik vecam jābūt, lai īrētu dzīvokli? Vai es varu īrēt dzīvokli, ja man ir 17 gadi?

A
atbild:
31. maijā, 2022
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Lapsa, zvērināts advokāts, LU Juridiskās fakultātes lektors

Atbilstoši Dzīvojamo telpu īres likuma 5. pantam par dzīvojamās telpas īrnieku var būt fiziskā persona.

Savukārt atbilstoši Civillikuma 1408. pantam rīcībspējas trūkst nepilngadīgajiem, bet Civillikuma 219. pants noteic, ka nepilngadība personām turpinās tik ilgi, kamēr tās sasniedz astoņpadsmit gadu vecumu.

Attiecīgi šādā gadījumā, kad iespējamam īrniekam ir tikai 17 gadi, īres līgumu slēdz aizbildnis (tēvs un māte kā sava nepilngadīgā bērna dabiskie aizbildņi vai, ja to nav, tad bāriņtiesas ieceltais aizbildnis). Kaut likums neparedz, ka īres līgumu aizbildnis var slēgt tikai ar bāriņtiesas piekrišanu, vēlams šo piekrišanu aizbildnim saņemt, tādējādi nodrošinot noslēgtā īres līguma neapstrīdamību.