Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Drošība

Vai mednieks drīkst svešā īpašumā nošaut suni?

J
jautā:
15. decembrī, 2016
Biruta Rukmane

Vai mednieks drīkst manā īpašumā nošaut man piederošo suni? Ar šo mednieku nav arī līguma, ka var medīt manā īpašumā.

A
atbild:
02. janvārī, 2017
Zemkopības ministrija
Jānis Bārs, Meža departamenta Meža resursu un medību nodaļas vecākais referents

Ja patiešām ir tā, kā raksta jautājuma autore (parasti dzīvē, kad sāk noskaidrot apstākļus, izrādās citādāk), tad atbilde ir skaidra un vienkārša – nedrīkst.

Un nedrīkst divu iemeslu dēļ:

1) mednieks nav tiesīgs lietot medību ieroci platībās, par kurām nav noslēgts attiecīgs medību tiesību nodošanas līgums (izņēmums ir nepieciešamā aizstāvēšanās un galējā nepieciešamība suņa uzbrukuma gadījumā);

2) pat tad, ja medību līgums būtu, mednieks drīkst pielietot šaujamieroci pret mājas/istabas dzīvnieku tikai tad, ja šādu atļauju devusi vietējā pašvaldība.