Lasīšanai: 1 minūte

Vai kopā ar ārzemnieku drīkst iegādāties lauksaimniecības zemi

J
jautā:
23. augustā, 2024
Maija

Vēlos kopā ar savu vīru, kurš ir ārzemnieks (ārpus ES un EEZ), iegādāties lauksaimniecības zemi (~ 1 ha) un reģistrēt to kā kopīpašumu. Vai tas ir likumīgi iespējams?

A
atbild:
27. augustā, 2024

Likums “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” noteic izņēmumu gadījumus, kad trešo valstu pilsonis drīkst Latvijas Republikā iegādāties lauksaimniecības zemi. To drīkst tikai tādās teritorijās, kurās paredzēta apbūve atbilstoši pašvaldības teritorijas plānojumam, ja īpašumā esošā un iegūstamā lauksaimniecības zemes platība darījuma noslēgšanas brīdī un pēc darījuma kopumā nepārsniedz piecus hektārus. Lai izvairītos no pārpratumiem, iesakām vērsties tajā pašvaldībā, kurā atrodas vēlamais nekustamais īpašums.