E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 101
Lasīšanai: 3 minūtes
1
1

Ko darīt, ja ārvalstīs nozaudēta pase

Publicēts pirms 13 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
10. augustā, 2010
iveta krumina

Mans radinieks Vācijā ir nozaudējis pasi. Kā viņam, atrodoties tur, atjaunot pasi, jo tagad viņš netiek mājās?

A
atbild:
10. augustā, 2010
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja, esot Vācijā, ir nozaudēta pase, tā nozagta vai citādi kļuvusi lietošanai nederīga, personai atgriešanās apliecības saņemšanai ir jāvēršas kādā no esošajām Latvijas Republikas pārstāvniecībām Vācijas Federatīvajā Republikā.

Atgriešanās apliecība ir personu apliecinošs pagaidu dokuments, kas ļauj tās turētājam atgriezties Latvijā. LR pārstāvniecību adreses Vācijā var apskatīt šeit.

Pirms došanās uz pārstāvniecību, personai ir obligāti jāvēršas policijā, lai saņemtu izziņu par pases nozaudēšanas/ nozagšanas faktu. Vēršoties pārstāvniecībā atgriešanās apliecības saņemšanai, jārēķinās, ka bez policijas izziņas būs nepieciešamas vēl 2 fotokartiņas 3x 4 cm; uz vietas pārstāvniecībā būs jāsamaksā valsts nodeva – Ls 10 apmērā pieaugušajam vai Ls 5 apmērā bērnam vecumā līdz 15 gadiem, kā arī jāaizpilda īpašs iesniegums. Maksājot valsts nodevu pārstāvniecībā, norēķinu varēs veikt skaidrā naudā un izmantot eiro banknotes.

Ja personai nav nepieciešamo finanšu līdzekļu, valsts nodevu par atgriešanās apliecības saņemšanu var samaksāt kāds no tuviniekiem Latvijā. Tādā gadījumā tuviniekam ir jāvēršas Ārlietu ministrijas Konsulārajā departamentā Elizabetes ielā 57, Rīgā, tālrunis uzziņām - 67 016364.
Tuvinieks valsts nodevu var samaksāt arī iepriekš, veicot pārskaitījumu un iesniedzot Konsulārajā departamentā apliecinājumu par valsts nodevas samaksu.

Rekvizīti valsts nodevas samaksai ir šādi:
Saņēmējs: Valsts kase
Reģistrācijas numurs: 90000050138 (Rīgā, Elizabetes iela 57)
Konta numurs: LV83TREL1060000919900
Saņēmējiestāde: Valsts kase
Saņēmēja BIC: TRELLV22
Maksājuma mērķis: valsts nodeva par Ilzes Liepiņas atgriešanās apliecības saņemšanu, MK not. Nr. 674 (25.08.2008.)

Pēc atgriešanās Latvijā atgriešanās apliecība ir jānodod Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļā, kurā tiks noformēta jauna pase.

Saņemt konsultāciju vai padomu konkrētā problēmsituācijā iespējams, zvanot pa tālruni Ārlietu ministrijas Konsulārajam departamentam +371 67016364 vai ārpus darba laika Konsulārā departamenta dežurantam pa tālruni +371 29287398.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 236 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas