DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. martā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Projektā apmācīti vairāk nekā 3000 tiesībaizsardzības jomas darbinieku

Kopš 2020. gada Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.–2021.gada perioda programmas “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana” projektā Nr. EEZ/VP/2020/1 “Atbalsts Valsts policijai ekonomisko noziegumu izmeklēšanas paātrināšanai un kvalitātes uzlabošanai Latvijā” organizētas vairākas apmācības un komandējumi, kuru mērķis bija ne vien pilnveidot darbinieku profesionālās zināšanas, bet arī stiprināt un padarīt efektīvākus procesus starp tiesībaizsardzības iestādēm Latvijā un ārvalstīs.

Apmācību aktivitātes veiktas dažādās tiesu ekspertīzes jomās saistībā ar ekonomisko noziegumu izmeklēšanu. Darbinieki apmācīti atbilstoši jaunākajām tendencēm un izaicinājumiem, kas ļāva iegūt padziļinātas prasmes un zināšanas. Kopumā projektā 19 semināros un konferencēs tika apmācīti 3155 darbinieki no tādām organizācijām kā Valsts policija, Latvijas Republikas prokuratūra, Finanšu izlūkošanas dienests, Valsts ieņēmumu dienests, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, Eirojust, Europols un citām tiesībaizsardzības iestādēm.

Semināri norisinājās gan klātienē, gan attālināti tiešsaistes platformā Zoom. Semināru tēmas aptvēra dažādas ekonomisko noziegumu apkarošanas un izmeklēšanas problemātikas komponentes. Labākie jomas speciālisti sniedza ieskatu tādos aktuālos jautājumos kā nelikumīgu akcizēto preču aprite, vides noziegumi, nelikumīga audiovizuālā satura izplatīšana, virtuālās valūtas noziegumi, virtuālās valūtas izmeklēšanas jautājumi, datu analīze, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija. Projekta īstenošanas laikā katru gadu norisinājās arī starptautiska konference, kurā pulcējās Latvijas un ārvalstu nozares profesionāļi, lai dalītos pieredzē par noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizācijas novēršanas un apkarošanas gadījumiem.

Lai iegūtu vēl plašāku ieskatu ārvalstu ekspertu ikdienā, projekts deva iespēju amatpersonām no Latvijas doties pieredzes apmaiņas braucienos uz citām tiesībaizsardzības iestādēm Eiropā, Lielbritānijā un ASV. Kopumā aizvadīts 71 komandējums, kurā devušās 211 personas no Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes, īpaši Kriminālistikas pārvaldes DNS, dokumentu, IT, audio, grāmatvedības ekspertīžu nodaļām, kā arī no Eiropas prokuratūras. Četri no šiem komandējumiem tikuši rīkoti sadarbībā ar Norvēģijas Nacionālās ekonomisko un vides

noziegumu izmeklēšanas un kriminālvajāšanas iestādi (ØKOKRIM) – vides noziegumu apkarošanas jomā. Šajās vizītēs piedalījušies arī pārstāvji no Latvijas Republikas prokuratūras, Valsts vides dienesta un Dabas aizsardzības pārvaldes.

Iespēja braukt komandējumos un apmeklēt seminārus deva lielu ieguvumu Valsts policijas darbinieku kvalifikācijas celšanā un praktiskās pieredzes uzlabošanā. Darbinieki novērtēja šīs aktivitātes kā veiksmīgas un norādīja uz dažādiem ieguvumiem, īpaši izceļot iespēju attīstīt starptautisko pieredzi, iegūt jaunus kontaktus un apmainīties ar aktuālāko informāciju par izmeklēšanas metodēm.

Apmācības un komandējumi par vides noziegumu un ekonomisko noziegumu apkarošanas jautājumiem norisinājās Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.–2021. gada perioda programmas “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana” projekta Nr. EEZ/VP/2020/1 “Atbalsts Valsts policijai ekonomisko noziegumu izmeklēšanas paātrināšanai un kvalitātes uzlabošanai Latvijā” ietvaros.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI