DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Šonedēļ notiks vērienīgs starptautisks simpozijs tiesībsargājošajām iestādēm

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Šonedēļ, 7. un 8. oktobrī, Valsts policija sadarbībā ar Amerikas Savienoto Valstu vēstniecību Latvijā organizē vienu no vērienīgākajiem profesionālās pilnveides starptautiskajiem pasākumiem  tiesībsargājošo iestāžu, prokuratūras un tiesu darbiniekiem, lai sniegtu ieskatu labās prakses piemēros noziedzīgi iegūtu līdzekļu apkarošanas jomā un apspriestu vienotas izmeklēšanas prakses iespējas starptautiskā līmenī. Kā zināms, šāda veida noziegumiem ir globāls raksturs, tāpēc simpozijs vienkopus pulcēs tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjus, izmeklētājus, prokurorus un tienešus no Baltijas, kā arī ekspertus no ASV, Izraēlas, Nīderlandes un Apvienotās karalistes. Plānots, ka pasākumā klātienē piedalīsies līdz 100 dalībniekiem, bet attālinātā režīmā Zoom platformā piedalīsies vēl vismaz 100 dalībnieki.

Gan pirmajā, gan otrajā simpozija dienā tiks apspriesti zinātniski un praktiski aspekti nelegāli iegūtu naudas līdzekļu legalizācijas (NILL) izmeklēšanā, īpašu uzmanību pievēršot autonomai NILL apkarošanai, aktuālākajām tendencēm un izaicinājumiem. Akcentēta tiks ārvalstu prakse NILL Stand alone izmeklēšanā, tajā skaitā Nīderlandes tiesībsargājošo iestāžu pielietotā sešu soļu pierādīšanas metode, kas tiek uzskatīta par vienu no labākajām autonomās legalizācijas izmeklēšanas praksēm pasaulē.

Simpozija programma abās dienās ir veidota tā, lai tajā būtu gan lekciju, gan pieredzes apmaiņas un diskusiju sadaļas. Diskusijās tiks apspriesti problēmjautājumi NILL apkarošanas jomā, lai veidotu vienotu izpratni un vienotu izmeklēšanas praksi starptautiskajā līmenī. Šādiem noziegumiem ir globāls raksturs, tāpēc izmeklēšanas jomā ir īpaši svarīgi veidot vienotu pieeju, lai sasniegtu vēlamos izmeklēšanas un šādu noziegumu apkarošanas rezultātus. Par vienu no svarīgākajiem simpozija uzdevumiem ir izvirzīts mērķis vienoties par kopējas prakses un pieejas stiprināšanu NILL apkarošanā starp Latvijas tiesībsargājošām iestādēm, prokuratūru un tiesu, lai parādītu vienotu spēku un nepiekāpību šī, savā ziņā unikālā, nozieguma izskaušanā.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks uzsver, ka “Digitālo tehnoloģiju laikmets rada jauna mēroga nelegāli iegūtu naudas līdzekļu legalizācijas shēmas. Tiesībsargājošās iestādes gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī sasniegs ātrākus panākumus, ja izmeklēšana būs veidota ar starptautiski vienotu pieeju. Tas nav vienkāršs uzdevums, turklāt šāda veida noziegumiem ir izteikti dinamisks raksturs. Savukārt Latvijas kontekstā mums ir svarīgi attīstīt vienotu izpratni un mērķtiecīgu sadarbību gan ar prokuratūru, gan tiesām, lai sasniegtu augstākus NILL apkarošanas rezultātus. Tieši tāpēc simpozijā analizēsim labākās prakses piemērus, un skatīsimies, kas jādara, lai attīstītu produktīvu sadarbību un pārmaiņas.”

Simpozija norise ir plānota gan klātienē, kur piedalīsies līdz 100 dalībniekiem, gan arī attālināti tiks nodrošināta translācija tiešsaistē. Plānots, ka tajā arī piedalīsies līdz 100 dalībniekiem. 

Svarīgāks aspekts ir labāko nacionālo un starptautisko ekspertu pieaicināšana diskusijai sadaļai par noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizācijas apkarošanu, lai  veicinātu izpratni par aktuālajām tendencēm un praktisko pieeju pirmstiesas izmeklēšanā, kriminālvajāšanā un iztiesāšanā, īpaši izceļot Latvijas sasniegumus šajā jomā un ārvalstu profesionāļu pieredzi un zināšanas.

Kā NILL eksperti piedalīsies pārstāvji no Amerikas Savienotajām Valstīm, Nīderlandes, Lietuvas, Lielbritānijas, Izraēlas un Igaunijas. Simpozijā piedalīsies arī nozaru ministri: Latvijas Republikas Iekšlietu ministre Marija Golubeva un Latvijas Republikas Tieslietu ministrijas biroja padomnieks Mārtiņš Lode.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI