NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
01. janvārī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Ziņa
TĒMA: Valsts pārvalde
6
6

#spēkāno2020: 1. janvārī stājas spēkā 120 tiesību akti

LV portāla publicitātes attēls

2020. gada 1. janvārī stājas spēkā 120 tiesību akti, no tiem 30 likumi un 72 Ministru kabineta noteikumi, kas iepriekš publicēti oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”. Savukārt 34 tiesību akti, sākoties 2020. gadam, spēku zaudē. Skaidrojumi par izmaiņām tiesību normās, kas tiešā veidā var ietekmēt katru no mums, publicēti LV portālā. Tie pieejami vienkopus, izmantojot tēmturi #spēkāno2020.

Pirmdien, 30. decembrī, nāca klajā pēdējais oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” laidiens, noslēdzot 2019.gada oficiālo publikāciju izziņošanu.

Kopumā 2019.gadā iznākuši 270 laidieni ar tiesību aktiem, oficiālo informāciju un paziņojumiem. Pērn “Latvijas Vēstnesī” publicēti:

  • 3358 tiesību akti un oficiālā informācija, tai skaitā 296 likumi, 687 Ministru kabineta noteikumi;
  • 94 419 oficiālie paziņojumi (izsoles, mantojuma ziņas, privatizācijas ziņas, paziņojumi kreditoriem, vēstis par laulāto mantiskajām attiecībām u.c.), no tiem, piemēram, Komercreģistra ieraksti – 66 524.

Līdz ar gada pēdējo laidienu ir noslēgts to tiesību aktu saraksts, kas stājas spēkā 2020. gada 1. janvārī. Tādu ir 120. Tas ir mazāk nekā pērn, kad gada pirmajā dienā stājās spēkā 139 tiesību akti.

Oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis” iedzīvotājiem piedāvā divus noderīgas vietnes, kurās var iepazīties ar izmaiņām un to skaidrojumiem vienuviet.

Jaunie tiesību akti vietnē www.Likumi.lv

Vienkopus ar visiem jaunajiem tiesību aktiem, kas iepriekš publicēti “Latvijas Vēstnesī”, var iepazīties tiesību aktu vietnē www.likumi.lv.

Šeit, atverot sadaļu “Jaunākie” → izvēloties datumu 01.01.2020. → un sadaļu “Stājas spēkā”, ir pieejams aktuālais jauno tiesību aktu saraksts, kas stājas spēkā vai zaudē spēku 1. janvārī:

Skaidrojumi par izmaiņām LV portālā

Savukārt noderīgi skaidrojumi par tiesiskā regulējuma izmaiņām pieejami LV portālā. Turpinot vairāku gadu iedibināto tradīciju, LV portālā lasītājiem ir pieejama tematiskā sadaļa #spēkāno2020.

#spēkāno2020 atvērumā jau šobrīd lasītājiem ir vairāk nekā 20 publikācijas par jaunajiem tiesību aktiem vai to izmaiņām, kas tiešā veidā var ietekmēt katru no mums. Kāds būs neapliekamais minimums 2020.gadā; kā tiks tērēti 3,5 miljardi eiro sociālajai aizsardzībai; kas mainīsies valsts garantēto uzturlīdzekļu izmaksā; kādas izmaiņas sagaidāmas VSAA pakalpojumos; kā izvēlēties un pareizi uzstādīt dūmu detektoru, kas no 1.janvāra katrā mājoklī ir obligāts?

Uz šiem un citiem jautājumiem meklējiet atbildes LV portāla atvērumā #spēkāno2020. Sadaļa līdz janvāra beigām tiks regulāri papildināta ar jauniem, iedzīvotājiem noderīgiem skaidrojumiem. Papildu jautājumu gadījumā LV portāls arī sniedz atbildes, ko paredz tiesību akti konkrētās dzīves situācijās, – sadaļā “E-konsultācijas”.

 

Labs saturs
6
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU