Lasīšanai: 1 minūte

Virsstundu aprēķināšana

J
jautā:
03. novembrī, 2015
Artūrs

Mans jautājums ir par Darba likuma 136.panta 5.daļu, par virsstundu darbu. Virsstundu darbs nedrīkst pārsniegt vidēji astoņas stundas septiņu dienu periodā, ko aprēķina pārskata periodā, kas nepārsniedz četrus mēnešus. Jautājums ir tāds – Darba likuma komentāros (2010.gada) ir minēts, ka kopumā 4 mēnešu periodā šīs stundas nevar pārsniegt 144 virsstundas. Vai Jūs varētu pateikt šo aprēķināmo formulu?

A
atbild:
25. novembrī, 2015
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Saskaņā ar Darba likuma 136.panta piekto daļu virsstundu darbs nedrīkst pārsniegt vidēji astoņas stundas septiņu dienu periodā, ko aprēķina pārskata periodā, kas nepārsniedz četrus mēnešus.

Aprēķina formula ir sekojoša:

Kalendāra dienu skaits četru mēnešu periodā : 7 = nedēļu skaits šajā periodā

Nedēļu skaits x 8  = virsstundu skaits minētajā periodā

No 1.02.2015. – 31.05.2015.

     120:7x8= 137,14 virsstundas

No 1.03.2015.-30.06.2015.

     122:7x8=139,43 virsstundas