E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 8263
Lasīšanai: 2 minūtes
1
9
1
9

Darba laika uzskaite komandējuma laikā

Publicēts pirms 8 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
30. oktobrī, 2015
Kate

Vai komandējuma laikā (gan Latvijas teritorijā, gan ārvalstīs), kas ir darba dienās, drīkst veikt virsstundu uzskaiti un apmaksu (komandējuma laikā tiek pārsniegts normālais darba laiks - 8h dienā), ja, pamatojoties uz MK noteikumiem Nr.969, tiek izmaksāta dienas nauda u.c. izdevumi? Ja netiek veikta šo virsstundu apmaksa, vai darbiniekam ir piešķiramas šīs stundas kā atpūtas laiks citā darba dienā?

A
atbild:
12. novembrī, 2015
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Saskaņā ar Darba likuma 53.panta ceturto daļu darbiniekam, kas nosūtīts komandējumā vai darba braucienā, tā laikā saglabājas darba samaksa. Papildus darba samaksai darba devējam ir pienākums atlīdzināt arī darbinieka izdevumus, kas saistīti ar komandējumu un darba braucienu, kā to nosaka Darba likuma 76.panta pirmās daļas 1.punkts.

Arī komandējuma laikā saskaņā ar Darba likuma 137.panta pirmo daļu darba devējam ir pienākums precīzi uzskaitīt katra darbinieka nostrādātās stundas kopumā, kā arī atsevišķi virsstundas, darbu nakts laikā, nedēļas atpūtas laikā un svētku dienās nostrādātās stundas. Ja darbiniekam komandējuma laikā jāstrādā virsstundas un darbinieks ar darba devēju par to iepriekš rakstveidā vienojušies, tad saskaņā ar Darba likuma 68.pantu par virsstundu darbu darbiniekam jāveic piemaksa 100% apmērā no stundas vai dienas algas likmes.

Saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 14.panta sesto daļu amatpersonas (darbinieki) saņem piemaksu par virsstundu darbu vai darbu svētku dienās 100 procentu apmērā no tām noteiktās stundas algas likmes, vai arī tām kompensē virsstundu darbu, piešķirot apmaksātu atpūtas laiku atbilstoši nostrādāto virsstundu skaitam citā nedēļas dienā. Par virsstundu darba kompensācijas veidu puses iepriekš vienojas.

Labs saturs
9
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 175 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas