Lasīšanai: 1 minūte

Ceļa izdevumi par darba braucieniem ir jāsedz darba devējam

J
jautā:
12. septembrī, 2015
zenucitis

Par darba braucieniem. Strādāju valsts iestādē vienā no filiālēm, bet ar cilvēkiem strādāju divās pilsētās. Darba devējs nevēlas rakstīt darba braucienus, lai apmaksātu ceļa izdevumus. Vai man ir tiesisks pamats lūgt darba devēju, lai tiktu apmaksāti ceļa izdevumi, jo darba braucieni ir regulāri?

A
atbild:
17. septembrī, 2015
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

 Jā, darba devēja pienākumos ir atlīdzināt darbiniekam izdevumus, t.sk. ceļa izdevumus, kas rodas sakarā ar darba braucieniem. Tas ir noteikts Darba likuma 76.panta pirmās daļas 1.punktā, proti:

„Darba devējam ir pienākums atlīdzināt tos darbinieka izdevumus, kuri atbilstoši darba līguma noteikumiem nepieciešami darba veikšanai vai arī ir radušies ar darba devēja piekrišanu, īpaši izdevumus, kas ir saistīti ar darbinieka komandējumu vai darba braucienu”.