Būvi aizliegts izmantot līdz tās nodošanai ekspluatācijā

J
jautā:
15. jūnijā, 2015
Una

Sveicināti! Vai ekspluatācijā nenodotā ēkā var izīrēt dzīvokļus un ēkā joprojām notiek remonts? Cik likumīgi ir iekasēt īres maksu? Paldies.

A
atbild:
18. jūnijā, 2015

Ekspluatācijā nenodotā dzīvojamā ēkā dzīvokļus izīrēt nedrīkst, jo vairāk – kamēr notiek būvniecības darbi vai remonts, tur nedrīkst dzīvot cilvēki.

Būvniecības likuma 21.pants „Būves ekspluatācija”: /../(2) Būvi aizliegts izmantot līdz tās pieņemšanai ekspluatācijā, izņemot šā panta trešajā daļā minētos gadījumus. Ekspluatācijā pieņemto būvi izmanto tikai atbilstoši projektētajam lietošanas veidam.

(3) Ekspluatācijā pieņemtas ēkas pārbūves, atjaunošanas vai restaurācijas laikā, kā arī inženiertīklu un speciālajos būvnoteikumos paredzētajos gadījumos inženierbūvju būvniecības, pārbūves vai atjaunošanas laikā to izmantošana pirms pieņemšanas ekspluatācijā ir atļauta, ja būvprojektā iekļauts izvērtējums par būves izmantošanas pieļaujamību būvdarbu laikā, izmantošanas nosacījumi, bet attiecībā uz ēkām — arī aprēķini par būvmateriālu pieļaujamo svaru un montāžas slodzi uz nesošajām konstrukcijām, kuri iekļauti būvprojekta sastāvā esošajā darbu organizācijas projektā./../