Lasīšanai: 1 minūte

Pabalsta izmaksu ir tiesības prasīt tikai par kārtējo gadu

J
jautā:
03. jūnijā, 2015
Santa Circene

Labdien! Vai pabalstu līdz 50% no mēnešalgas vienu reizi kalendāra gadā darbiniekam, kura apgādībā ir bērns invalīds līdz 18 gadu vecumam, var piešķirt arī par iepriekšējiem gadiem, kad tas netika prasīts? (Šogad prasa par šo gadu un iepriekšējo.)

A
atbild:
04. jūnijā, 2015
Finanšu ministrija
Maija Straupmane, Komunikācijas nodaļas vadītāja vietniece

Atlīdzības likuma 3.panta 4.daļas 7.punkts strikti nosaka, ka pabalstu līdz 50 procentiem no mēnešalgas amatpersona (darbinieks), kuras apgādībā ir bērns invalīds līdz 18 gadu vecumam, var saņemt vienu reizi kalendāra gadā. Līdz ar to amatpersonai (darbiniekam) nav tiesiska pamata pieprasīt šī pabalsta izmaksu par iepriekšējiem gadiem.