Lasīšanai: 1 minūte

Pašvaldības bērnudārzam ir pienākums nodrošināt izglītību valsts valodā

J
jautā:
27. decembrī, 2021
Jolanta

Kādas ir iespējas latviešu tautības bērnam, kurš apmeklē krievu bērnudārzu, no 5 gadu vecuma saņemt pirmsskolas sagatavošanu latviešu bērnudārzā? Mums lika saprast, ka šajā bērnudārzā bērns latviešu skolai netiks sagatavots un jāmeklē latviešu bērnudārzs.

A
atbild:
05. janvārī, 2022
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Vispārējās izglītības likuma 21. panta 2. daļa nosaka: pašvaldības pienākums ir nodrošināt visās tās padotībā esošajās pirmsskolas izglītības iestādēs iespēju apgūt pirmsskolas izglītības programmu valsts valodā. Tātad, ja bērns iet pašvaldības dibinātā bērnudārzā un šī prasība tajā netiek nodrošināta, ir jāvēršas pašvaldībā ar prasību izpildīt likumā noteikto.